Ļubova Rusanova: Biogrāfija, Radošums, Karjera, Personīgā Dzīve

Satura rādītājs:

Padomju peldētājs, olimpiskais medaļnieks. Cienījamais sporta meistars.

Rusanova Ļubova Petrovna

BIOGRĀFIJA

Rusanova Ļubova Petrovna ir dzimusi Krasnodaras apgabalā. Gaidāmā zvaigzne, kas pacēlās uz slavas olimpu nacionālajā peldēšanā, uzauga lielā ģimenē. Tētis strādāja par montieri, mamma par skolotāju bērnudārzā. Viņi izaudzināja trīs dēlus un meitu. Vecākie un vidējie brāļi Ljuba Vasja un Koļa trenējās peldēšanas slodžu jomā. Slēgtā baseina toreiz Krasnodarā nebija, mēs devāmies uz Kubanu. Mēs pavadījām vasaras brīvdienas un spēlējām galveno dzīves veidu, dažreiz pat ziemā. Blakus baseinam atradās termoelektrostacija, kurai bija iespēja tajā novadīt siltos notekūdeņus. Janvārī ūdens temperatūra baseinā bija aptuveni 22 grādi. Vasilijs Nikolajs tika atvests pie Kubanas, un jaunākos dvīņus Ļubovu un Antonu piesaistīja peldēšana. Mēs četri mācījāmies pie mentora - Vladimira Dmitrijeviča Volkova. Antonam ļoti ātri apnika nodarbības, un viņš pārtrauca iet uz tām. Tajā laikā Lyuba iemīlēja peldēšanu, šis sporta veids viņai kļuva par pirmo vietu dzīvē.

Attēls
Attēls

Karjera

1968. gadā Ļubovs Petrovna mēģināja ielauzties PSRS izlases pamatsastāvā, lai piedalītos olimpiskajās spēlēs Meksikā. - Dalībnieku kvalifikācijas posms tika aizvadīts nacionālās komandas bāzē Tsakhkadzor. Pēc atlases rezultātiem Ļubovs dalībnieku vidū bija tikai piektajā vietā un palika ārpus turnīra. Galvenais netika atturēts. Viņa nebija pietiekami pieredzējusi, viņa uzskatīja, ka viss vēl bija priekšā. Ljubova Petrovna bija iecerējusi uzvarēt Olimpiskajās spēlēs Minhenē, viņa to sev uzstādīja.

Liktenis pasmējās par Ļubovu Petrovnu. Četrus gadus vēlāk PSRS čempionātā, kas bija pirmais startējošais olimpiskais starts, viņa savā iecienītajā 100 metru distancē finišēja ceturtā, tikai par 0,1 atpaliekot no trešās godalgotās vietas. Un citi sportisti devās uz Minheni.

Veiksmei ir ļoti liela loma sporta dzīvē. Ļubova Petrovna Rusanova pēc trim mēģinājumiem nokļuva olimpiskajās spēlēs. Pēc Minhenes olimpiskajām spēlēm viņa piedalījās pasaules peldēšanas čempionātā Serbijā un izcīnīja turnīra sudrabu. Tajā pašā gadā viņa ieņēma pirmo vietu galvaspilsētā notikušajā pasaules Universiādē. Viņa ieguva visas godalgas 100 metru distancē. Viņa peldēja visātrāk PSRS. Ļubova Petrovna nožēloja, ka uzstāšanās laikā nebija 50 metru brasa sacensības, kur viņa, protams, varēja sevi parādīt visā krāšņumā.

Olimpisko spēļu kvalifikācijas posms Monreālā Ļubova Petrovna izturēja to pašu viļņa garumu, 100 m distancē paņēma sudrabu un 200 m - bronzu. Viņa piepildīja savu sen loloto sapni - iekļuva valsts olimpiskajā komandā.

Spēlēs Kanādā Rusanova uzvarēja 100 un 200 metru brasā. 1973. gadā viņa ieguva pirmo vietu Universiādē un izcīnīja sudraba medaļu pasaules čempionātā 100 metru brasa sacensībās.

Es nopirku sev zelta ķēdi ar maksu no olimpiskajām spēlēm.

Attēls
Attēls

Koučinga aktivitātes

Pēc veiksmīgām spēlēm viņa nolēma beigt karjeru un savu personīgo dzīvi veltīt sportam. Viņa strādā par treneri un nodarbojas ar puišiem, ieguldot savas zināšanas un pieredzi jaunajos studentos, kuri sacenšas viņas vārda čempionātā. Četras desmitgades vēlāk Ļubova Petrovna atklāja viņas vārdam veltītu ziemas turnīru. Viņš saka, ka ar prieku valkā to pašu jaku ar Padomju Savienības ģerboni, lai izglītotu jauno paaudzi, starp kurām varētu būt arī nākotnes slavenības.