Scholes Paul: Biogrāfija, Karjera, Personīgā Dzīve

Satura rādītājs:

Pols Ārons Šoless ir izcils angļu sportists, pasaules futbola leģenda, harizmātiskais īrs, “Sarkanais princis”, kurš kļuva lielisks, neskatoties uz visu - redzes problēmām, astmu, sāpošiem ceļiem un tuvinieku satraukumu. Viņš tika audzināts Mančestras Apvienotajā futbola akadēmijā, kur pavadīja visu profesionālo karjeru.

Scholes Paul: biogrāfija, karjera, personīgā dzīve

Biogrāfija

Pols Šoless dzimis 1974. gadā 16. novembrī nelielajā Salfordas pilsētā Anglijas ziemeļrietumos. Zēnam futbola mīlestība bija kopš bērnības. Scholes ir spilgts piemērs tam, ka nekas nav neiespējams, jo bērnībā viņam tika diagnosticēta astma, taču tas viņam netraucēja gūt lielus panākumus profesionālajā futbolā. Tiek uzskatīts, ka Pāvils visu mūžu ir spēlējis vienā klubā, taču tas nav pilnīgi taisnība.

Attēls
Attēls

Viņš sāka izmēģināt spēkus neliela vietējā kluba "Langley Farrow" akadēmijā. Skoless leģendārajā Mančestras "United" iekļuva tikai 14 gadu vecumā. Talantīgo zēnu pamanīja Braiens Kids, viens no Lielā Aleksa Fergusona palīgiem, un uzaicināja viņu uz "Sarkano velnu" akadēmiju. Scholes iespaidoja kluba vadību un varēja palikt slavenās komandas skolā. Pirmo līgumu ar klubu Pols parakstīja 1991. gadā un 2 sezonas spēlēja jauniešu sastāvā.

Karjera

Pols Šoless pieder pie slavenās "92. klases". Nenoliedzami, ka leģendārajam trenerim seram Aleksam Fergusonam bija neparasta nojauta talantīgiem spēlētājiem. Bet "92. klase" ir unikāla parādība. Burtiski visi tā gada absolventi daudzus gadus kļuva par reālām futbola zvaigznēm un neaizstājamiem Mančestras United bāzes spēlētājiem. Tā bija īsta talanta "Klondaika": Pols Šūols, Nikija Beta, Deivids Bekhems un Gerijs Nevils - lai tikai nosauktu dažus no spēlētājiem, kuri uz visiem laikiem ir nosaukuši savus vārdus kluba vēsturē.

Attēls
Attēls

Viņš parakstīja profesionālo līgumu ar Sarkanā prinča klubu 1993. gadā, bet debija notika tikai gadu vēlāk. Pateicoties nežēlīgā Ērika Kontonas diskvalifikācijai, Šolesam bija iespēja parādīt, ko viņš var izdarīt līgas kausa izcīņā pret zemākas divīzijas komandu Port Vale.

Man jāsaka, debija bija veiksmīga, Mančestras United spēlēja viesos, un līdz pārtraukumam rezultāts bija 1-1. Vārtus guva Pols Šoles. Otrajā puslaikā, 53. minūtē, Sarkanais princis panāca dubultu. Šie vārti bija uzvaroši Mančestras United, un tikšanās beidzās ar 2-1. Pirmais mačs nacionālajā čempionātā, neskatoties uz aizskarošo sagrāvi Ipsvičas pilsētā (2-3), Polam Šolesam bija veiksmīgs, viņš guva abus vārtus pret pretinieku. Kopumā šosezon turnīros Šoless laukumā parādījās 25 reizes un guva septiņus vārtus.

Sezonā, kas sākās 1995. gadā, sers Alekss piešķīra Šolesam vairāk iespēju sevi pierādīt, un lielāko sezonas daļu viņš pavadīja laukumā. 26 mačos viņš pretiniekus ar vārtu guvumu apbēdināja 14 reizes. Tajā pašā sezonā Pāvils izcīnīja savas pirmās trofejas karjerā. "Manchester United" paņēma FA kausu un uzvarēja valsts premjerlīgā.

Attēls
Attēls

Kopš šīs sezonas talantīgais pussargs beidzot ir nostiprinājies pamatsastāvā un katru maču nospēlējis par 200 procentiem. Ir grūti iedomāties 90. un 2000. gadu “Sarkanos velnus” bez šī apbrīnojamā spēlētāja. Viņa klātbūtne laukumā nozīmēja, ka centrā būs stabilitāte, būs atbalsts uzbrūkošajiem spēlētājiem un palīdzība aizsardzībā.

Mančestras United trīskāršais 1999. gadā

20. gadsimta beigas ir pārliecinoši spilgtākais brīdis visiem kluba faniem un spēlētājiem. Tajā gadā komanda varēja iegūt zelta hat-trick - vienā sezonā uzvarot trīs sacensībās. 16. maijā Sarkanie velni ar 2: 1 sagrāva Tottenham, ar 1 punktu pārspējot Londonas Arsenal un pirmajā vietā finišējot Premjerlīgā, kļūstot par Anglijas čempioniem.

Tā paša mēneša 22. datumā Mančestras "United" FA kausa finālā diezgan vienkārši tika galā ar Ņūkāslu, tikšanās beidzās ar 2: 0, mača otros vārtus 52. minūtē guva Pols Šoless, beidzot nosakot spēles iznākumu. Lolotā trīskāršā sera Aleksa apsūdzība tika izsniegta tā paša gada 26. maijā.

1991. gada Čempionu līgas finālu pamatoti var nosaukt par dramatiskāko un spraigāko maču futbola vēsturē. Tikšanās notika slavenajā Camp Nou, Barselonas mājas stadionā. Krāsains Mančestras "United" - Minhenes "Bayern" plakāts savācis pilnu stadionu. Jau mača sestajā minūtē Minhenes komanda apdullināja Sarkanos velnus un atklāja rezultātu. Neskatoties uz lielo iespēju skaitu, sera Aleksa komanda pirms pārtraukuma nespēja izlīdzināt rezultātu, līdz puslaika beigām uz tablo bija uzbrukuma 0-1.

Ar otrā puslaika sākumu sarkanie nespēja mainīt tikšanās rezultātu. Turklāt Bayern bija dažas patiešām vārtus gūstošas iespējas, Devils vārtus glāba tikai brīnums, un viņu sauc Pīters Šmeihels. Pārējā mača daļa tika aizvadīta mainīgi, pie abiem vārtiem bija iespējas, taču rezultāts palika nemainīgs.

Vācijas kluba fani jau svinēja uzvaru ar varenību un pat un gatavoja pat apsveikuma banerus, taču vienu lietu viņi neņēma vērā: sāncenši bija paša Sarkanie velni, kurus vadīja pats Alekss Fergusons. Slavenais Fērdija laiks Bayern apglabāja tikai pāris minūtēs. Tikšanās beigās Fergusons neatstāja malu un pastāvīgi norādīja uz pulksteni, mudinot spēlētājus uz priekšu.

Attēls
Attēls

Galvenais laiks ir beidzies, tiesnesis pievienoja tradicionālās 3 minūtes. Šajā laikā Sarkanie velni nopelnīja stūri, kuru spēlēt devās pat vārtsargs Pīters Šmeihels. Pēc Deivida Bekhema precīzas piespēles no stūra Šmeihels ieguva bumbu un ar neveiksmīgu atlaidi raidīja to spēlētāju pulkam, no cīņas uzvaru izcēlās Raiens Gigss, pārņemot bumbu. Viņš ar mīkstu sitienu raidīja bumbu vārtos. 1-1! Šāds rezultāts būtu automātiski pārcēlis spēli uz papildlaiku, ja ne nākamais stūris pie Bayern vārtiem. Pēc Bekhema piespēles Ole Gunnars Solskjaers precīzi raidīja bumbu vārtos, 92. minūtē, 2-1.

Diemžēl "Sarkanais princis" nevarēja piedalīties šajā "gadsimta slaktiņā" dzelteno kartīšu pārmērīgas izmantošanas un diskvalifikācijas dēļ, tomēr starpposmos viņš veicināja "zelta hat-trick". Grupas posmā, pateicoties viņa vārtiem, Mančestras "United" spēlēja neizšķirti un dalīja punktus ar Minhenes "Bayern" un "Barcelona Catalan". ¼ finālā, 88. minūtes atbildes spēlē pret "Inter", Pols Šoless noveda komandu prom no sakāves, izlīdzinot rezultātu 1-1.

Attēls
Attēls

Kopumā šajā sezonā Čolings Čempionu līgā guva 4 vārtus. Visi Mančestras "United" spēlētāji, kuriem bija iespēja tajā sezonā spēlēt, šo periodu uzskata par spilgtāko un veiksmīgāko karjerā, un Pols Šoless nav izņēmums.

Pēc trīskāršas izrādes un aiziešana pensijā

Pēc fantastiskas 98./99. Gada Scholes turpināja spēlēt nemainīgi augstā līmenī līdz 2011. gadam. Pēc dramatiskā Čempionu līgas fināla Vemblijā, zaudējot Barselonai pret Spāniju, sekojot Edvinam Van Der Sāram, Šoless paziņoja par aiziešanu.

Nākamo sezonu Mančestras United nesāka labi. Viņš tika izslēgts no FA kausa izcīņas, finišēja Futbola līgas kausa izcīņā 5. kārtā, zaudējot Crystal Palace. Čempionu līgā komanda grupā palika trešā un devās uz Eiropas līgu. 2012. gada janvārī Šoulzs, kurš aizgāja no profesionālās karjeras, paziņoja par atgriešanos "sarkano velnu" nometnē, viņš pats to skaidroja ar to, ka patiešām izlaida spēli.

Baumo, ka Fergusons pats mēģināja pierunāt viņu atgriezties klubā, vismaz uz vienu sezonu. "Sarkanā prinča" atgriešanās noteikti ietekmēja komandas spēli, taču nedeva rezultātu. Eiropas līgā klubs tika izslēgts 1/8 finālā. Un regulārajā sezonā "Manchester United", sezonas beigās divreiz paklupusi, finišēja tikai otrajā vietā.

Pols Šoless nolēma palikt komandā vēl vienu sezonu, kurā viņš nospēlēja 21 maču un guva tikai vienus vārtus, tajā pašā laikā viņš pār savu galvu pacēla profesionālās karjeras pēdējo trofeju. Sezonas beigās ar Mančestras United Šoless 11. reizi kļuva par Anglijas čempionu. Pēc tam viņš beidza spēlētāja karjeru, šoreiz beidzot un neatsaucami.

Attēls
Attēls

Kopumā leģendārais spēlētājs ar Mančestras United spēlēja 718 spēles, kurās guva 155 vārtus. Viņš 11 reizes kļuva par Anglijas čempionu un divas reizes ieguva prestižāko trofeju Eiropā - Čempionu līgas kausu.

Anglijas sastāvs

Attēls
Attēls

Futbola dibinātājiem neveicās kopš 1966. gada, kad viņi vienīgo reizi vēsturē uzvarēja pasaules čempionātā. Nepaveicās arī Polam Šolesam; viņš izlasē spēlēja 66 mačus un guva 14 vārtus, taču nekad neko neuzvarēja.