Stepans Maryanjans: Biogrāfija, Radošums, Karjera, Personīgā Dzīve

Satura rādītājs:

Stepans Maryanjans ir viens no daudzsološākajiem grieķu-romiešu cīkstoņiem. Viņam ir vairākas uzvaras Krievijas, Eiropas un pasaules čempionātos. Tikai Olimpiskā balva nav Maryanyan cūciņa bankā, un tas ir galvenais sportista sapnis sportā.

Stepans Maryanjans: biogrāfija, radošums, karjera, personīgā dzīve

Biogrāfija: pirmie gadi

Stepans Mailovičs Maryanjans dzimis 1991. gada 21. septembrī Dinskas ciematā netālu no Krasnodaras. Tēvs viņu atveda uz sportu. Kad Stepanam bija 9 gadi, viņš sāka apmeklēt ciemata grieķu-romiešu cīņas sekciju. Sākumā šis sporta veids viņam nepatika lielo slodžu dēļ. Stepans visādā ziņā pretojās klasēm, pirms laika aizbēga no treniņa.

Tomēr tēvs neļāva viņam atmest sportu. Armēņu ģimenēs vecāku vārds ir likums, tāpēc Stepans turpināja mācības. Vēlāk intervijā viņš atzīmēs, ka ir pateicīgs tēvam par to, ka viņš neļāva viņam atmest sportu. Līdz 11 gadu vecumam Stepans bija iesaistīts treniņu procesā un vairs nevarēja dzīvot bez grieķu-romiešu cīņas.

Pusaudža gados Maryanjans aktīvi piedalījās dažādās sacensībās gan ar pilsētas, gan reģionālo nozīmi. Šajā periodā viņa cūciņa bankā vairāki desmiti dažādu konfesiju medaļu.

Attēls
Attēls

Karjera

2012. gada Krievijas kauss bija Stepana pirmās veiksmīgās sacensības pieaugušo vidū. Tad viņš ieguva otro vietu, kas bija ļoti priecīga. Tajā pašā gadā Maryanjans ieguva sudrabu Grand Prix, kas veltīts slavenā cīkstoņa Ivana Poddubnija piemiņai. Tajā pašā sezonā Stepans kļuva par trešo Krievijas grieķu-romiešu cīņas čempionātā.

Nākamais gads Maryanjanam bija ļoti veiksmīgs. Viņš izcīnīja zeltu divos nozīmīgos turnīros: Ivana Poddubnija "Grand Prix" un Pasaules kausa izcīņā. Krievijas čempionātā un Eiropas Nāciju kausā Stepans bija trešais.

Attēls
Attēls

Visu 2014. gadu Maryanyan traumu dēļ nekonkurēja. Nākamajā sezonā viņš kļuva par Baku aizvadīto Eiropas olimpisko spēļu čempionu. Intervijā sportists atzina, ka šī uzvara viņam bija visvairāk atmiņā paliekošā.

2017. gadā Stepans jau bija Krievijas grieķu-romiešu cīņas izlases "solīdais" numurs svara kategorijā līdz 60 kg. Sezonu viņš sāka ar trešo vietu Ivana Poddubnija "Grand Prix" izcīņā. Pavasarī viņš ieguva Pasaules kausu, bet vasarā viņš pirmo reizi kļuva par valsts čempionu un garantēja sev vietu valstsvienībā gaidāmajam planētas čempionātam.

Attēls
Attēls

Maryanjans devās uz pasaules čempionātu, kas notika Parīzē, lai uzvarētu, taču viņš zaudēja vienu cīņu un galu galā kļuva par trešo. Stepans veltīja savu "bronzu" Krievijai. Trīs mēnešus vēlāk viņš ieguva Eiropas Nāciju kausu.

2019. gada vasarā Maryanjans atkārtoja panākumus Baku pirms četriem gadiem, atkal kļūstot par Eiropas spēļu uzvarētāju. Tagad visas sportista domas ir aizņemtas, gatavojoties Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Personīgajā dzīvē

Stepans Maryanjans cenšas nereklamēt savu ģimeni. Viņa sociālajos tīklos var redzēt tikai attēlus no treniņiem un sacensībām. Tomēr intervijā sportists teica, ka viņam ir sieva un maza meita.