Kaori Sakamoto: Biogrāfija, Radošums, Karjera, Personīgā Dzīve

Satura rādītājs:

Kaori Sakamoto ir galvenā figūra Japānas daiļslidošanas izlasē. Aiz sportista pleciem, kas uzstājas vienslidošanā - uzvaras dažāda līmeņa čempionātos un Grand Prix. 2018. gadā daiļslidotāja četru kontinentu čempionātā ieguva zelta medaļu, bet 2019. gadā kļuva par labāko Japānas čempionātā.

Kaori Sakamoto: biogrāfija, radošums, karjera, personīgā dzīve

Ceļš uz lielu sportu

Kaori Sakamoto dzimis 2000. gada 9. aprīlī Kobē. Šī Japānas pilsēta, kas atrodas Honšu salā, ir valsts vadošā osta un starptautiskās tirdzniecības centrs.

Ģimene nolēma, ka meitene daiļslidošanā iesaistīsies jau no mazotnes, izvēle izrādījās pareiza. Jaunā Kaori debitēja Grand Prix Čehijas Republikā 2013. gadā. Šī prestižo sacensību sērija tiek organizēta junioru skrituļslidotājiem un notiek vairākos posmos uz ledus hallēm dažādās valstīs. Turklāt sportists vispirms iekļuva Japānas junioru daiļslidošanas čempionāta ledū. Meitene nākamajā gadā atkārtoja savus panākumus un saņēma tiesības pārstāvēt savu valsti starptautiskajā junioru čempionātā Tallinā, kur iekļuva labāko sešiniekā, un pirmo reizi uzkāpa uz pieaugušo valsts čempionāta ledus.

Attēls
Attēls

2015./2016. Gada sezona slidotājam bija ļoti veiksmīga. Viņa startēja Āzijas kausa izcīņā kopā ar izciliem pieaugušajiem sportistiem, taču uzstājās ļoti droši un izcīnīja bronzu. Tad viņa vairākus posmus pavadīja junioru sacensībās Latvijā, kur saņēma sudraba medaļu, un Polijā, kur kļuva par ceturto. Ziemas jaunatnes olimpiādē Norvēģijā japāņu daiļslidotājs iekļuva labāko sešiniekā. Olimpisko spēļu priekšvakarā sportists mājās izcīnīja Grand Prix un Parīzē kļuva par otro. Viņa bija arī viena no Marseļas Junior Grand Prix uzvarētājiem. Kļuvis par junioru čempionāta uzvarētāju, Kaori drosmīgi iesaistījās nacionālā čempionāta cīņā, debitante ieņēma 8. vietu. Daudzu sporta sacensību laikā slidotāja ir spējusi uzlabot savu iepriekšējo sportisko sniegumu.

Attēls
Attēls

Olimpiskā sezona

Sakamoto jauno 2017. – 2018. Gada sezonu sāka Āzijas kausa izcīņā, kur izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Sportiste Amerikas Savienotajās Valstīs rīkoja vēl vairākus turnīrus, taču viņai trūka pārliecības, kā uzkāpt uz goda pjedestāla. Tam sekoja Grand Prix sērija Krievijā, šajā posmā veiksme novērsās no viņas un Kaori finišēja turnīra tabulas vidū. Bet Grand Prix Amerikas posmā daiļslidotājs no Japānas kļuva par otro. Japānas vienspēļu sportists gada nogali pavadīja nacionālajā čempionātā, cīnījās par zeltu, taču kopējo punktu izteiksmē tika sperts tikai goda pjedestāla otrais solis. Mēnesi vēlāk kontinenta čempionātā Taipejā slidotāja sagādāja pārsteigumu tiesnešiem un skatītājiem, pārliecinoši izcīnot čempiones titulu un uzlabojot savus rezultātus.

Olimpiskajās spēlēs Dienvidkorejā viņa brīvajā programmā iznāca kā aizstājēja un ieņēma pēdējo vietu. Pēc sacensību rezultātiem olimpiādes individuālajā turnīrā meitene bija 6. vietā, bet Japānas komanda turnīra tabulas 5. līnijā.

Attēls
Attēls

Citi sasniegumi

2018. gadā japāņu daiļslidotāja turpināja karjeru un kļuva par Četru kontinentu čempionāta absolūto uzvarētāju, un viņas komandas biedrenes netālu ieņēma vietas uz goda pjedestāla. Viņu ieguldījums nacionālās daiļslidošanas attīstībā bija milzīgs, jo šāda Japānas izlases uzvara bija tikai 2003. un 2013. gadā. Ikgadējās sacensības 1999. gadā parādījās kā Eiropas čempionāta analogs. Tajā piedalās sportisti no Amerikas, Āzijas, Austrālijas un Okeānijas. Bezmaksas programma ar nosaukumu "Amelie", ar kuru uzstājās Sakamoto, patīkami priecēja publiku ar lēcienu kaskāžu pārpilnību, kas sastāv no trīskāršā pirksta cilpa un dubultā ass, kā arī ceturtā līmeņa pakāpieniem. Tādējādi slidotāja uzstādīja savu personīgo rekordu programmā - 142, 87 punkti, un sacensību kopējā apjomā - 214, 21 punkts. Taipejas slidotava ir kļuvusi par vienu no iecienītākajām slidotājām un nes viņai uzvaru. Viņa katru gadu atgriežas šeit, šeit jūtas pārliecināta un mierīga.

Smaidīgā un harizmātiskā Kaomi ir kļuvusi par īstu sezonas atklājumu. Viņš atnesa meitenei uzvaru valsts čempionātā un sudrabu Amerikas Grand Prix posmā. Pasaules daiļslidošanas čempionātā japāniete bija tikai piektā, neskatoties uz to, ka īsajā programmā lieliski slidoja, un viņas rezultāts - 76, 86 punkti - kļuva par sportistes personīgo rekordu šāda līmeņa sacensībās. Sakamoto savu brīvo programmu sāka ar horeogrāfisko ceļu, kas nemanāmi ieplūda visas programmas pēdējā lēcienā - dinamiskā attīstība sasniedza kulmināciju.

Attēls
Attēls

Uzsvars uz lekt

Japāņu daiļslidotāja sporta biogrāfijā ir daudz uzvaru. Īsts samuraju varonis, kuru viņa demonstrē visās sacensībās, palīdz viņai sasniegt rezultātus. Treniņa laikā Helsinkos viņa sasita galvu un praktiski neizdevās īsajā programmā. Bet man izdevās savākties un lieliski slidot bezmaksas programmu, kas visiem atstāja iespaidu. Daiļslidotājam izdevās noturēt latiņu un viņš kļuva par trešo Somijas sacensībās.

Kaori galvenā priekšrocība ir lieliski lēcieni, kurus viņa lielā skaitā iekļauj savās programmās, pamīšus tos ar horeogrāfiskām saitēm. Viņas treneri izvirza super uzdevumu - pastiprināt uzsvaru uz lēcieniem, kurus Sakamoto lieliski apvieno ar mūziku un izrādās neticami maigs, ar "kaķu" piezemēšanos un izeju.

Katra slavenā japāņu daiļslidotāja uzstāšanās ir spilgta un iespaidīga, ar labi izvēlētu mūziku un piepildīta ar sarežģītiem sporta elementiem. Bet aiz viņas lidojuma uz ledus slēpjas daudz darba un stundu apmācība. Jau tagad viņa gatavojas jaunajiem "Grand Prix" posmiem, kas drīz notiks ASV, kā arī turnīram Grenoblē. Cīņa būs karsta, jo sacensības pulcēs daudz spēcīgu un stabilu sportistu, tostarp no Krievijas. Šodien 19 gadus vecās Kaori Sakamoto personīgajā dzīvē pirmajā vietā ir sports, kā arī milzīga mīlestība pret daiļslidošanu un vēlme uzvarēt.